Beatyfikacja ks. Jana Machy odłożona. I co dalej?

O tym, jakie szanse daje przesunięcie terminu beatyfikacji śląskiego księdza, z postulatorem procesu ks. Damianem Bednarskim rozmawia Andrzej Grajewski.

2020-10-02

Betayfikacja ks. Jana Machy miała się odbyć 17 października w Katowicach. W związku z sytuacją epidemiczną - została przełożona na rok 2021. Szegółowo o tej decyzji informował Gość Katowicki.

Decyzję o odłożeniu beatyfikacji przyjąłem spokojnie - mówi ks. Damian Bednarski, postulator procesu ks. Jana Machy. "Proces beatyfikacyjny został zakończony. Wiemy, że beatyfikacja będzie" - przekonuje ks. Bednarski. Jeśli Kościół już potwierdził, że ten młody śląski ksiądz jest błogosławiony, to znaczy, że jest on w niebie i spokojnie można się modlić za jego wstawiennictwem - przekonuje postulator procesu. A skoro mamy do samej uroczystości beatyfikacyjnej jeszcze kilka miesięcy, to jest to dobra okazja, żeby zgłębić wiedzę na temat tej postaci i lepiej ją poznać - zachęca.

Najlepszym miejscem, by poznać ks. Jana Machę jest serwis internetowy stworzony przez "Gościa Niedzielnego" https://janmacha.gosc.pl

aktualności