Katechezy, banery i informatory przed beatyfikacją ks. Machy

Przed beatyfikacją ks. Jana Machy w instytucjach kurialnych stanęły specjalne banery przypominają o zbliżającym się wydarzeniu.

zdjęcie: ks. Tomasz Wojtal /Foto Gość

2021-10-14

Od najbliższej niedzieli (17 października) w parafiach powinny być również dostępne foldery z informacjami na temat beatyfikacji i życia śląskiego męczennika. To jeden z pierwszych elementów szerokiej kampanii informacyjnej. W planach jest również wykorzystanie różnorodnych form dotarcia do mieszkańców aglomeracji: m.in. za pośrednictwem informacji o przyszłym błogosławionym i samej beatyfikacji umieszczonych w tramwajach, autobusach, a także na przystankach autobusowych w Katowicach, Chorzowie i Rudzie Śląskiej.

Na stronie poświęconej przyszłemu błogosławionemu są również dostępne pomoce naukowe – scenariusze katechez dostosowane do wieku uczniów, prezentacje multimedialne czy gry i quizy. Wystarczy wejść na stronę janmacha.gosc.pl w zakładkę POMOCE, a następnie MATERIAŁY KATECHETYCZNE.
– Zostały wysłane zaproszenia na beatyfikację. Są już wykonane banery reklamowe oraz przygotowane foldery informujące o Słudze Bożym Janie Masze, które zostaną przesłane do parafii – zaznaczył bp Grzegorz Olszowski, koordynator przygotowań.

Ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego katowickiej Kurii, poinformował, że nie przewiduje się żadnych wejściówek czy biletów na Mszę beatyfikacyjną. Wyznaczono jednak limit osób (3,5 tys.), które będą mogły znajdować się w Katedrze. – Trwają również rozmowy ze służbami porządkowymi w kwestiach logistycznych – dodał. Szczegóły będą znane na początku listopada.

 

aktualności