Zabrze. Młodzi szczypiorniści rywalizowali w Turnieju Piłki Ręcznej im bł. ks. Jana Machy

Mecze grupowe drużyny rozgrywały w hali "Pogoń" w Zabrzu. Finały jutro w Katowicach.

Młodzi szczypiorniści Górnika Zabrze rozgromili Zgodę Bielszowice 31:5.

Młodzi szczypiorniści Górnika Zabrze rozgromili Zgodę Bielszowice 31:5.

zdjęcie: Szymon Zmarlicki /Foto Gość

2021-12-04

Beatyfikowany przed dwoma tygodniami ks. Jan Macha, pochodzący z Chorzowa śląski kapłan skazany na śmierć i ścięty przez Niemców w 1942 r. w więzieniu w Katowicach, którego liturgiczne wspomnienie Kościół po raz pierwszy obchodził 2 grudnia, patronuje turniejowi piłki ręcznej rozgrywanemu w ten weekend w Zabrzu i Katowicach.

Organizatorem turnieju jest Instytut Gość Media, a zawody są jednym z wydarzeń towarzyszących beatyfikacji śląskiego księdza męczennika Jana Machy. W sobotę przez cały dzień młodzi szczypiorniści i szczypiornistki z całej Polski rywalizowali w meczach grupowych rozgrywanych w hali widowiskowo-sportowej "Pogoń" w Zabrzu.

Dlaczego akurat piłka ręczna? Jeszcze zanim Jan Macha wstąpił do seminarium, był aktywnym, zdolnym sportowcem. Trenował właśnie tę dyscyplinę w barwach Azotów Chorzów, z którymi zdobywał m.in. medale mistrzostw Polski w rywalizacji 11-osobowej: srebro w 1933 r. i brąz w 1935.

Organizując turniej, zależy nam na zainteresowaniu młodych osób postacią ks. Jana Machy i popularyzacji historii życia nowego błogosławionego.

Faza finałowa zostanie rozegrana w niedzielę na hali MOSiR w Katowicach. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Dodatkowo z meczów finałowych prowadzona będzie relacja video - LINK.


Zobacz również:

news